fbpx
Title Image

O mnie

Nigdy nie pozwól umrzeć swoim marzeniom

Nazywam się Anita Obuchowska i jestem tkaninowcem. Kocham tkaniny i zajmuję się dekorowaniem wnętrz za ich pomocą. Do tego zawodu doszłam po swojemu, nieco pokrętną ścieżką. Zaczęło się nieoczekiwanie od studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Gdańskim. Po nich podjęłam pracę zgodnie ze specjalizacją w marketingu, przechodząc kolejne szczeble kariery zawodowej. Jednak głęboko w sercu czułam, że to nie jest moje powołanie, moja kreatywna dusza nie pasuje do sztywnych ram korporacji. Rzuciłam więc pracę i pojechałam do Mediolanu, żeby odpocząć, nabrać dystansu i zastanowić się co dalej. Jakie lepsze miejsce mogłam na to wybrać? Mediolan to przecież stolica europejskiego designu!

Chodząc po Naviglio syciłam wzrok meblami z antykwariatów, nowoczesnych sklepów meblowych i pięknymi przedmiotami z galerii sztuki użytkowej. Przypomniałam sobie wtedy o dziecięcym marzeniu, żeby zostać dekoratorem. Poszłam więc za głosem serca i po powrocie do Gdańska zrobiłam roczny kurs projektowania wnętrz. Czułam się na nim jak ryba w wodzie, co tylko ugruntowało mnie w decyzji, żeby kontynuować swój plan. Postanowiłam zająć się bliżej tkaniną dekoracyjną i w 2007 roku założyłam firmę AKMO – skrót od Anita Katarzyna Maria Obuchowska. I chociaż prowadzę tę działalność od kilkunastu lat, to wciąż jestem nią zafascynowana jak dziecko.

Polecam firmę Pani Anity - można tu liczyć na rzeczowe doradztwo, solidne wykonanie i piękne materiały. Fachowość, terminowość i rzetelna praca - to wyróżnia AKMO. Moja wieloletnia współpraca z Panią Anitą zawsze owocuje pięknymi i nietuzinkowymi wnętrzami.

Agata Komar - Versalka Studio

Przed skorzystaniem z usług AKMO miałam wątpliwości co do ceny, jakości i terminu realizacji. Potem okazało się, że cena jest adekwatna do jakości użytych materiałów i wykonanej perfekcyjnie usługi, a termin zachowany co do godziny. Podczas pracy z Panią Anitą najbardziej podobało mi się wyczucie kolorów i materiałów, dopasowanie się do moich wnętrz i całościowe spojrzenie. Dekoracje okien były wykonane lepiej niż to sobie wyobrażałam wcześniej. Do tego usługa prania zasłon i rolet - też się dla mnie liczy i jest dużym ułatwieniem. Polecam innym firmę AKMO. Po upływie 7 lat od pierwszego skorzystania z jej usług dekoracje moich okien wciąż mi się podobają i wciąż są aktualne. Dlatego wracam do AKMO z nowymi zleceniami.

Anna Barczewska

Chciałabym podziękować Pani Anicie za pięknie ustrojone okna w moim salonie. Miałam szyte firanki, zasłony i rolety rzymskie. Salon wygląda teraz pięknie i przytulnie, a dekoracje wykonane są bardzo starannie i profesjonalnie. W trakcie wizyty Pani Anity mogłam liczyć na jej fachową pomoc i doradztwo oraz duży wybór tkanin.

Katarzyna Wałdoch