fbpx
tkanina glamour

Tkanina w stylu glamour

Blog Tkaninowca nie może się obejść bez opowieści o tkaninach dekoracyjnych. Mogłaś przeczytać już o aksamicie , a teraz przyszła pora na tkaninę Oyster – „Ostrygę”. Ponieważ wraca moda na styl glamour, mam nadzieję, że Cię to zainteresuje, bo tkanina ta też idealnie się wpisuje w ten styl. Jej ozdobą jest geometryczny wzór (modne heksagony), taki trochę w trójwymiarze oraz delikatny połysk. Technicznie rzecz biorąc jest to poliester o gramaturze 248gr/m2 i szerokości 138cm. Nie jest więc to tkanina bardzo gruba ani ciężka – w odróżnieniu od aksamitu – ale poprzez efekt 3D robi wrażenie, że jest jej więcej, niż jest. Zatem jeśli spodoba Ci się na zasłony, nie będziesz musiała ich zbytnio marszczyć. W poniższej realizacji zmarszczyliśmy zasłony tylko w stosunku 1:1.5 – i wyglądały bardzo reprezentacyjnie. Sama zobacz.

zaslony i firany w salonie

Ten wzór występuje w czterech subtelnych kolorach: srebrno-szarym, oliwkowo-złotym, błękitno-srebrnym i śliwkowo-srebrnym. Ten ostatni odcień możesz właśnie zobaczyć w naszej realizacji.

Zauważ, że kolory są trudne do uchwycenia, gdyż tkanina bardzo dynamicznie zmienia się pod wpływem światła. Rzeczywiście jej wygląd przypomina trochę wnętrze muszli ostrygi. Inaczej wygląda oświetlona przez słońce, inaczej przez sztuczne oświetlenie we wnętrzu. Dodatkowo, zbiera kolory otaczające ją. Dlatego zanim wybierzesz odcień, zobacz próbkę w Twoim domu – przy ścianach, podłogach i meblach, którym będzie towarzyszyć.

Możesz ją zastosować na zasłony, poduchy i narzuty. Pamiętaj jednak, że z uwagi na szerokość materiału (138cm) i raport wzoru (23cm szerokość i 245cm wysokość) trzeba zaplanować odpowiedni zapas na dopasowanie. Jednak to zadanie możesz zostawić dekoratorowi.

Czy Ostryga byłaby odpowiednim ubraniem dla Twoich okien? Czy jednak aksamit? A może wolisz coś bardziej spokojnego? Podziel się w komentarzu 🙂

Zdjęcia nr 1 i 2: Sławomir Baraszko. Zdjęcie 9: Brett Jordan/ Unsplash. Pozostałe zdjęcia: Anita Obuchowska

Komentarze

 • 22 września 2023
  reply

  Kaldekor

  Ten poradnik na temat tkaniny w stylu glamour z pewnością wpisuje się w aktualne trendy związane z aranżacją wnętrz. Tkanina Oyster doskonale podkreśla elegancję i bogactwo charakterystyczne dla tego stylu. Warto zauważyć, że jej zastosowanie nie musi ograniczać się tylko do zasłon czy poduszek. Można by pomyśleć o tapicerowaniu mebli, takich jak fotele czy sofy, które będą zajmowały główne miejsce w salonie czy jadalni. Dynamiczna zmiana kolorów pod wpływem światła sprawia, że takie meble będą nie tylko funkcjonalne, ale również będą miały artystyczną wartość, szczególnie gdy połączymy to z odpowiednim oświetleniem. Jeżeli mówimy o stylu glamour, to warto również zwrócić uwagę na dodatki. Ponieważ tkanina Oyster ma delikatny połysk i efekt 3D, z pewnością dobrze by się komponowała z metalicznymi akcentami w dekoracji, takimi jak złote lub srebrne lustra, świeczniki czy ramki na zdjęcia. Wartość tego typu tkanin jest niewątpliwie wielowymiarowa, a dobrze przemyślana aranżacja może wprowadzić do wnętrza poczucie luksusu i wyjątkowości.

  Pozdrawiam,
  https://kaldekor.pl

Opublikuj Komentarz