fbpx
jajeczka czekoladowe na obrusie w kwiaty

Kolorowy wielkanocny stół

Wielkanoc normalnie kojarzy nam się z wiosną i rozkwitającą przyrodą. Ale w tym roku nie jest normalnie. Izolacja w domu i utrudniony kontakt z ludźmi i naturą mogą powodować obniżony nastrój. Dlatego proponuję abyśmy w tym roku zrobili sobie wiosnę w domu. Wiosnę tak piękną i kolorową, jak to tylko możliwe.

Oto jak widzę wielkanocny stół w tym sezonie: kolorowo. Naukowcy już dawno temu potwierdzili wpływ kolorów we wnętrzu na naszą psychikę. Na kolory bazowe wybrałam: żółty, różowy i czerwony. Żółty oznacza radość, ciepło, pewność siebie. Różowy – optymizm i radość. Czerwony – witalność i aktywność.

Tłem wielkanocnego stołu jest obrus w duże, białe kwiaty. Przygotowaliśmy go w dwóch kolorach: różowym i czerwonym. Obrus może być jedynym podłożem albo mogą mu towarzyszyć nasze lniane bieżniki czy biało-srebrne podkładki. Sprawdziłam, że wszystkie kombinacje dobrze pasują. Do tego dodałam kwiaty w kolorach wiodących na obrusie – żółte żonkile, różowe albo czerwone żyworódki i gałązki kwitnących wiśni.

czerwony obrus w kwiaty

Gałązki – mogą to też być bazie czy brzózki – udekorowałam akmowskimi żółto-różowymi ręcznie haftowanymi jajeczkami. Do tego proponuję białą lub inną gładką zastawę. Pyszne dania zostawiam do Waszego wyboru.

I jak? Podoba się Wam mój kolorowy stół wielkanocny? Jakie emocje w Was budzi?

Pięknych i zdrowych Świąt Kochani!

PS. Gdybyście byli zainteresowani naszymi obrusami, bieżnikami, podkładkami czy zawieszkami – użyjcie formularza kontaktowego albo e-maila.

Zdjęcia: Anita Obuchowska

Komentarze

 • 16 kwietnia 2020
  reply

  Kamila

  Piekne dekoracje, szczegolnie ten srebrny talerz z zajaczkami mi sie podoba. Ja tez zawsze przygotowuje na kolorowo dekoracje swiateczne 🙂

 • 16 kwietnia 2020
  reply

  Monika Mama na całego

  Bardzo mi się podoba a w szczególności podoba mi się ten cudowny obrus – z białymi kwiatami, ale tak naprawdę z kwiatami do pokolorowania więc mogą być dowolnego koloru w naszej wyobraźni oraz bardzo mi się podobają te urocze jajeczka, uszyte z materiałów. Zapiszę sobie, żeby zrobić takie na przyszłe święta. Dzięki za inspiracje 🙂

 • 20 kwietnia 2020
  reply

  Agnieszka

  Piękne dekoracje i obrus. Taki kolorowy, wiosenny.

Opublikuj Komentarz